Obliečky do postieľky

Ako už samotný názov napovedá, jedná sa o obliečky detské. Vaše ratolesti si zaslúžia kvalitný spánok rovnako ako vy. Na rozdiel od vás navyše v noci častejšie trpia nejakou boliestky, ktorú potrebujú pofúkať. Či už to sú rastúce zúbky alebo nafúknuté bruško, krásnym obliečkami z príjemného materiálu im zaručíte aj lepšie vnímanie a prežívanie ich bolesti.

Deti sú v tomto veku veľmi vnímavé, preto by sme im mali poskytnúť individuálnu starostlivosť v každom psychologickom období. Kým bábätko ocenia skôr materiál obliečky, ako motív, u batoľaťa vnímajúceho estetickú stránku, musíme zohľadniť oboje. V škôlke sa tak isto pochváli, že má doma princeznovské postieľku alebo postieľku s autami. Vy tak viete s absolútnou presnosťou, že je doma maximálne spokojné.

Sladký spánok

Spánok by mal mať svoje pravidlá a deti by sa mali naučiť rešpektovať akýsi režim. Už malý kojenec si privyká teplej kúpeli pred spinkáním. Pre deti je kúpeľ uvoľňujúca a príjemne (poschodová postel) je unaví. Voňavá kúpeľová pena s vôňou je pre nich aj zábavná.

Záleží na veku dieťaťa, ale kúpeľ každý deň im jedine prospeje. Zmyje z tela nečistoty a pocit zaľahnutie do čerstvo nadýchané perinky, je neopísateľný aj pre malé bábätko. Sladké sny, ktoré nebudú (lacne postieľky) ničím a nikým rušené, tak zaistí dieťaťu i kvalitný odpočinok. Nevstává mrzuté a uplakané.

S jeho obľúbeným hrdinom na obliečky sa mu zaspáva predsa len o niečo lepšie, než samotnému. Väčšie deti by si okrem kúpeľa mali vyčistiť zúbky, aby vyzerali ako malé biele perličky. Hygiena ústnej dutiny je dôležitá už od mala. Prvé zúbky síce vypadnú, ale aj tak sa o ne musí starať správnym spôsobom. Keď bude za odmenu v izbe nové obliečky s princeznami alebo autami, tak sa milo rado podvolí kúpeli aj čistenie zúbkov.

Príjemné motívy

Tyrkysové-povlečení

Tyrkysové obliečky

Obliečky do postieľky pre bábätko vyberáte vy, to je jasné. Malé bábätko vám totiž nepovie, čo sa mu páči. Pozerajte sa na celkové prevedenie obliečky (na jeho dĺžku, šírku, materiál a motív). Ak vám z tejto kategórie niečo nevyhovuje, tak ho nekupujte. V útlom detskom veku je pre deti podstatné to, aby bolo obliečky príjemné nielen motívmi, ale aj na dotyk. Malé bábätko sa ešte len na zmeny mimo mamičkine bruško aklimatizuje, takže je pre neho ďaleko komfortnejšie, keď spinká v niečom, čo je tomu podobné. Obliečky zo 100% bavlny je pre bábätko hebučké a ľahučké ako pierko. Toľko mu pripomína dotyk a pohladenie mamičky, že sa s tým čiastočne aj uspokoja.

S perinkou sa mazná, prikrýva sa s ňou, ale zároveň odkopáva. Aj toto je údel mamičky, ktorá sa o svoje dieťa stará na maximum, takže jeho malé telíčko chodia prikrývať hlavne v noci. Malému bábätku sú farbičky obliečky tak nejako jedno, záleží skôr na materiáli a prevedení.

Krásne je obliečky Grácie, ktoré je atestované a na jeho vrchu je efektné atlasová mašľa. Takéto obliečky si zamiluje nielen bábätko, ale aj jeho mamička. Pre dojčatá a batoľatá určite neoľutujete s motívom rozprávkovej postavičky Krtka, princezné, Cars, Medvedíka Pú alebo Minnie, Mickey Mouse či Hello Kitty. Pre väčšie deti je tu obliečky s tematikou Monster High. Pravda, je trochu strašidelnejšie (lebky, zelené tváre), ale to deti v určitom veku práve láka.

Zdravotná nezávadnosť

U obliečky pre deti, je zdravotná nezávadnosť neodmysliteľnou súčasťou. Detičky sú náchylnejšie k tvorbe vyrážok, keď im vyberiete nepoddajné a tvrdé obliečky. Výsledkom tak môže byť čokoľvek. Buď sa v obliečky potia a môžu vzniknúť potničky alebo ho niekde obliečky tlačí a je ohrozené malou otlačenín či dokonca proleženinkou. K bábätku musíte pristupovať ako k malej kópiu človiečika, ale s nehou a láskou. Dopriať mu len to najlepšie pre jeho zdravý vývoj by malo byť aj vo vašom záujme.

Obliečky do postieľky tak nadobúda mnoho podôb, ale nenechajte sa zmiasť. 100% bavlna je stále nadštandardným prevedením, pretože dobre odvádza pot od telíčka dieťaťa a je priedušná. Nikde ho netlačia, štruktúry sú jemné a osvedčené.

Druhým kandidátom, ktorý dobre plní úlohu detského spanie, je perkálové obliečky. Je to hustá tkanina, ktorá vášmu dieťaťu dopraje pohodlie a tiež teplo. Zvlášť v prvých mesiacoch života, kedy sa dieťatko prispôsobuje zmenám okolitého prostredia. Obliečky s hygienickými požiadavkami sú súčasne ukazovateľom zdravia vášho dieťaťa. Obmedzenie kontaktu s baktériami a vírusmi je tu značné. Väčšina obliečky sa dnes v takom prevedení vyrába už pomerne dlhú dobu. Sústreďte sa na minimalizáciu alergie aj tým, že dieťaťu zaistíte adekvátne matrac s froté snímateľným poťahom alebo rošt s dlhou životnosťou. Jedine tak bude spanie vášho dieťaťa bez chybičky.

Praktické prikrývky všetkého druhu

Postieľka je pre bábätko jeho útočisko. Lenže sú momenty, kedy dieťa potrebujete z postieľky vybrať na prebalenie, nakŕmenie či hranie. Je užitočné, keď máte pri ruke i prehoz na postieľku. Na obliečky sa nepráši a vy tak máte istotu, že ho opäť uložíte do krásne čisté postieľky. Protialergénny vrstvy síce bráni zachytávaniu prachových častíc, ale v tomto prípade máte ochranu hneď dvojaký. Tiež iste budete s dieťaťom jazdiť v kočíku. Súpravy do kočíka sú veľmi rozmanité. Ochráni vaše dieťa pred chladom a navyše vám budú ladiť ku kočíku. Dieťa vám v kočíku neprechladne a pekne vám na čerstvom vzduchu zaspí. V neposlednom rade sa pre deti vyrába dečky a deky, ktoré sú všestranne využiteľné. Ako pre najmenších, tak pre väčšie deti. Sledovanie rozprávky bez dečky je ako kŕmenie dieťaťa bez podbradníčku. Všetko spolu tak súvisia, ale to zrejme spoznáte, až budete mať dieťa vlastné.