Detské obliečky, priestor na hry

Na detskom obliečku strávi dieťa veľa času nielen podřimováním a spánkom, ale aj detskými hrami. Deti radi trávia čas v posteli aktívne, je to ich útočisko, majú tu pocit bezpečia a vždy, ak je niečo vydesí, tak vedia, kde majú hľadať úkryt.

Hry na obliečky

Obliečky sú síce príjemne mäkké, ale aj napriek tomu slúži ako priestor pre rad hier. Všimnite si, že aj tie najmenšie deti si radi beriem do postieľky všetky svoje obľúbené hračky, aby si s nimi mohli hrať. U najmenších detí to bývajú predovšetkým hračky plyšové, deti sa k nim v noci radi pritúli a mnohí sa nimi radi obklopujú až do dospelosti. Jedná sa o bezpečnú zábavu.

Obliečky však slúži aj ako skvelý priestor pre rad stolných hier. Deti milujú nenáročné logické hry, a preto iste ocenia, keď sa zaboria a na obliečky s vami budú hrať pexeso. Či už je so zvieratkami, rozprávkové či kreslené, vždy sa na obliečky hrá dobre. Staršie deti zase skvele ocenia náročnejšie hry ako prší, väčšie berie, sedmu a ak máte trpezlivosť sa nehýbať, tak aj záchod.
Hoci sú značkové detské obliečky veľmi odolné, tak je občas vhodné dať pozor na hračky, ktoré by ho mohli poškodiť. Veľmi zábavné je mikado, alebo jazdenie a malými autíčkami po posteli, ostré časti hračiek však môžu urobiť do obliečky dierku.

Obliečky podľa obľúbených hier

Detske-povleceni-s-medvidkem-pu

Detské obliečky s medvedíkom Pu

Ak má vaše dieťa rado autíčka, tak by bolo zrejme ťažké ho presvedčiť, aby s nimi nemohlo jazdiť aj po obliečok. Jeho vášeň môžete podporiť ešte viac, keď mu kúpite obliečky so vzorom áut. Má snáď rado lietadla? Vtom prípade sa určite nájde aj obliečky, ktoré budú zdobiť jeho obľúbená lietadla.

Nemusí sa jednať len o rozprávky, možno je objektom túžby vášho dieťaťa aj váš domáci maznáčik. Psík alebo mačička si radi nájdu miso u detí na obliečky. Ak ich má rado, tak sa vám ponúka možnosť obstarania obliečky so zvieratkami. Dieťa tak bude medzi nimi zaspávať aj v prípade, keby malo zákaz brania si zvieratiek do postele. Rad detí má na zvieraciu srsť alergiu a tak je im obliečky so zvieratkami záchranou.

Pokiaľ má dieťa náladu, tak si snáď každej rado prezerá knižky. Najčastejšie sú to knižky s obrázkami a leporelá. Snáď aj každý dospelý si vybaví, akú knižku mal v detstve najradšej. Pred spaním je však nutné už knižku zatvoriť, ak sa vám podarí kúpiť obliečky s obľúbeným motívom z knižiek, tak sa dieťa vždy bude v postieľke cítiť ako v raji. Dospelí strávia v posteli zhruba tretinu života, u detí je to okolo polovice, to je dostatočný dôvod na to, aby malo peknú spomienku na obliečky, na ktorom si mohlo hrať a tiež na ňom príjemne zaspávať.

Nápad na hry na obliečky

Neviete, aké hry si môžete s deťmi na obliečky zahrať? Ak už vaše dieťatko niekedy treba aj maródil, tak tak je v postieľke skoro celý deň a to rýchlo dôjdu nápady na detské hry. Skvelý nápad sú stolové hry, pre ktoré je na obliečky vždy dostatok miesta, ak nemáte hru “človeče, nehnevaj sa”, tak by ste sa určite mali zásobiť o “klobúčika hop”, staršie deti si zasa radi zahrajú Stávky a dostihy.
Pre menšie deti je skvelou hrou na obliečky domino. Obliečky je príliš mäkké na to, aby si mohli robiť rad z domina, ktorú zvalí, ale môžete ich naučiť celý rad hier, ktoré sú hrať aj na obliečky.
Malé dievčatku by ste mali do postieľky zakúpiť sadu korálikov, ktoré si môže navliekať a tým zabiť nejednu nudnú chvíľku. Nemusíte sa báť, že by dievčatku zostali korálky v záhyboch postele, jednoducho ich môžete z obliečok zase zosypať do taštičky.
K rozvíjanie detskej mysle slúži tiež maľovanky, na obliečky im rozložíte maľovanky, fixky a pastelky, alebo voskovky, a poviete si môže kresliť alebo vyfarbovať. Ak náhodou prejde plochu papiera a nakreslí vám niečo na detské obliečky, tak sa za to na neho nehnevajte, detská obliečky by mala slúžiť predovšetkým k detskej radosti.