Detské obliečky pre väčšie deti

Väčšie deti (myslené predškolský a školský vek) si chcú obliečky vybrať väčšinou samy. Ak im budeme nútiť obliečky, ktoré sa páči nám, väčšinou si ho neobľúbi. Prežívajú obdobie malej puberty a chcú si presadiť svoje. Iste, nemôžeme deťom povoliť úplne všetko, ale prečo by si nemohli vybrať obliečky na postieľku? Navyše sa nám tým odvďačí pokojným spánkom a nebudú sa budiť.

Motívy pre väčšie deti

Povlečení-s-motivem-New-Yorku

Obliečky s motívom New Yorku

Predškolský vek zodpovedajúce veku približne 3 – 6 rokov, je vek, kedy sa z batoľaťa stáva väčšie dieťa. Toto obdobie je veľmi rozmanité, čo sa týka vnímania a poznávania sveta dieťaťa. Kým sa ako batoľa kolíše na svojich nôžkach, ako predškolák už skáče aj cez prekážky a veľmi významnú úlohu hrá v jeho živote pohyb. Rado jazdí na bicykli, korčúľ, hrá loptové hry, učia sa plávať, atď. Je toho veľa aj čo sa týka vývoja jeho mozgu. Začína si pamätať, vie hovoriť a povedať si, čo chce a tiež nám začína vzdorovať.

Motívy obliečky tak v tomto smere vyberajte veľmi obozretne. Ak mu chcete urobiť radosť, vyberte obliečky spolu. Jedine tak máte istotu (Banaby – matrace), že sa mu bude páčiť. Keď chcete prekvapenie (napr. Darček k Vianociam, k narodeninám), vychádzajte z jeho záujmov, predíďte u dieťaťa sklamanie a nejedného zatlačenia slzičky.

Záujmy detí

Ako som sa už ľahko dotkli výplne dňa malého predškoláka, je to jasné. Pohybuje sa veľa vonku a má z toho radosť. Veľmi rado si hrá a skúma i dospelých veci. Prevažnú časť dňa tvorí teda hra, ktorá sa odvíja aj od rôznych profesií. Dievčatká sa rady hrajú na predavačky a princezné, chlapci na vodiča autobusu, kamiónu, hasičov, policajtov, atď. Keď teda o svojom dieťati viete, čo sa mu páči, nie je problém ho vybrať podľa toho obliečok. Obliečky Cars s hovoriacim autom je pre malého chlapca stávka na istotu (detská posteľ). Ak ho navyše sleduje aj v televízii, je tu veľká pravdepodobnosť, že si ho obľúbia. Dieťa sa dosť často stotožňuje is profesiami matky a otca. Ak je jeho otecko pilot lietadla, zrejme bude chcieť byť raz po ňom. Obliečky s lietadlami sa javí ako možnosť, ako uspieť. Tuhle ste bola s dcérkou v zoo a zaujali ju žirafy? Nie je nič jednoduchšie, než jej takú žirafu zaobstarať aj domov. Avšak na obliečky, v skutočnej veľkosti určite nie. Obliečky Giraffe Love si vaše dievčatko zamiluje. Párik žiráf je očarujúce. Takto by sme mohli pokračovať s výpočtom obliečky ešte veľmi dlho, ale vy už iste viete, ako ho vybrať.

Materiál versus prevedenie

Pre deti je v každom vekovom období príjemná bavlna. Nič s ňou nepokazíte, nech máte väčšie či menšie dieťa. Jej sčesané priadzu v tej najlepšej kvalite spoznáte podľa obsahu gramáže. Čím vyššia gramáž, tým je obliečky kvalitnejší. Najluxusnejší verzií bavlny je tzv. Mako bavlna egyptského charakteru. Je veľmi jemná a vyrába sa z nej aj obliečky pre dospelých, napr. V podobe saténu. My však zostaneme pri obliečky pre deti. Obliečky je pre nich v rôznych vývojových období ako druhá koža. Bábätko prevažnú dňa spí, tam sú kladené nároky najvyššie. Nemali by ste však podceňovať výber obliečok ani u väčšieho dieťaťa. Deti sú skrátka deti a mazná sa s nami radi, aj keď už chodí do školy. Lenže už majú svoj ​​pokoj, svoje kráľovstvo, kam zrazu vstupujeme ako votrelci. Napriek tomu sa k nám prídu pritúliť, dať pusu alebo si len tak porozprávať. Využite toho a opýtajte sa, čo by chceli na svojej izbe zmeniť. Trebárs je to zrovna obliečky.

Prevedenie obliečok je od rôznych značiek variabilné, ale pre deti je kvalita najmä u značky obliečok Matějovský. Farby po vypraní neblednú a obliečky zostáva pružné a nezrazí sa. Praktické sú u obliečky pre deti zipsy. Nemusíte tak po kolenách na zemi hľadať rozhádzané gombíky. Veľkosť obliečky je zrejme každému jasné, ako z hľadiska výšky dieťaťa, tak aj postieľky. Dieťa by malo mať na spánok dostatok priestoru.

Chlapec alebo dievča

Určite u obliečky menších i väčších detí rozlišujte pohlavie dieťaťa, čo sa týka voľby farieb a motívov. Dievčatko zrejme nebude nadšená z modrého obliečky so zelenými letadýlky. Rovnako tak chlapček v ružovo sladkom obliečky s minnie. Treba vyberať teda nielen podľa toho, aké má dieťa záujmy, ale dbať aj na farbičky, ktoré mu rozohrajú fantáziu správnym smerom. Detská izba vyzdobte tak, aby tu bolo vždy niečo, čo ho rozosmeje. Samolepky na stenu alebo do čela postieľky sa stali obľúbenou súčasťou detskej ríše. Keď sa dekory takto opakujú prináša to do detskej izby harmóniu. Nezabudnite ani na vzdušné záclonky, závesy a iné doplnky. Dieťa sa vo svojej izbe cíti dobre, keď je tu všetko tak, ako má byť. Chlapčenskú námornícke obliečky a ďalšie dekorácie (záchranný kruh, hojdacia sieť) urobí z izby naozajstný skvost. Zrovna tak dievčenskú námety urobia z izby komnatu hodnú pre princeznú.

Koncept izby

Detská izba by mala akceptovať fakt, že si v ňom dieťa často hrá, učí sa a chodí spať. Rozčleňte väčšiemu dieťaťu priestor, ktorý bude mať vymedzený na hranie, písanie úloh a písanie. Jeho detská izba, je pre neho v podstate aj miestom, ktoré ho oddeľuje od dospelákov. Navyše si potrebuje hrať so svojimi rovesníkmi, takže izba by mala byť súčasne priestorom, za ktorý sa nebude hanbiť pred kamarátmi. Obliečky je síce len zlomkom všetkého, čo má v detskej izbe, ale dajte si záležať na každom detaile. Uvidíte, že zladený dievčenskú a chlapčenskú izbu ocenia aj všetci ostatní. Naučte v ňom svoje dieťa po sebe upratovať, získate tak dokonalý obraz izby, ale aj skvelé mamičky, ktorá svoje dieťa vychováva veľmi dobre.